Avaleht Päevaraamat Möuramised Metsatöll Laulusõnad Pildid Video Sõbrad Külalisteraamat Toetajad Kontakt

 
28.12.10230
Uus trummar
 
07.12.10230
Head teed Atsole!
 
14.03.10230
Metsatöll Soomes!
 
29.11.10229
Ka noore hundi rind on rasvane
 


  Metsatöllul ilmub sügisel uus kauamängiv "Ulg"
08.09.10224

ulgcover370px_1.jpg

1. novembril näeb ilmavalgust Metsatöllu viies stuudioalbum "Ulg". Plaat valmis koostöös rahvusvahelise kontserni Universal Music tütarfirmaga Spinefarm Records. Plaat sisaldab 11 tuliuut ja raju lugu, millest esimest mekki annab raadiosingel "Kivine maa".
Metsatöllu uus kauamängiv "Ulg" on täies ulatuses, alates lugude loomisest kuni viimaste kiljatuste ja torupillijorutuste salvestamiseni valminud Lõna-Eesti metsade vahel, eemal linnakärast ja argimelust. Albumist ilmuvad CD, limiteeritud CD ja vinüül versioonid.

Tulevase albumi "Ulg" raadiosingel "Kivine maa" pajatab ürgeestlaslikust jonnist ja kangekaelsusest: "Iseloomuomadustest, mille üle me kangesti uhked oleme, kuid mis paraku alati ei vii tulemusrikaste saavutusteni," nentis Metsatöllu basskitarrist Raivo Piirsalu.

Albumi "Ulg" esikaane kujunduses on taas kasutataud Jüri Arraku loomingut nagu viimase albumi "Äio" puhulgi. Uut plaati illustreerib Jüri Arraku 1999.aasta õlimaal "Mütoloogiline kompositsioon".

Kui töllud esmalt suvehakul Pihlaka tallu kogunesid proovilindistusi tegema, ei olnud sugugi plaanis veel nii hoogsalt lood täies turvis plaadiridade vahele pongestada. Paraku täitusid aga katsesalvestuste salved juba esimestel minutitel üsna tummiste heliteradega ning kogu kollektiiv oli niivõrd produktiivne ja paksust inspiratsioonist pungiv, et otsustati siiski kogu album ühe valuga kohapeal valmis vihtuda. Võimendite, mikrofonide ning muu tarviliku kolu salvestusvalmiks sättimisel käis abiks legendaarne soome heliinsener Mikko Karmila. Lindistusnuppu, kahjuks ka kustustusnuppu, vajutas ent kogu salvestusaja jooksul sugugi mitte vähem legendaarne eesti toonmeister Keijo Koppel.

"Kivisele maale" saab kõrva peale käänata aadressil - http://www.youtube.com/watch?v=9dAjYbQ5_lg


Plaati saab alates tänasest ette tellida bändi kodulehe veebipoest - http://pood.metsatoll.ee/

Metsatöll "Ulg" - 1.11.2011/10224
Lugude nimekiri:

1. Agu
2. Sõjasüda
3. Küü
4. Muhu õud
5. Kivine maa
6. Rabakannel
7. Isata
8. Kahjakaldad
9. Tormilind
10. Ulg
11. Eha

Kõik muusika ja sõnad sepistas Metsatöll.

Metsatöll:

Markus - laul, kitarrid
Lauri - laul, torupill, viled, kandled, ängipill, moldpill, parmupill
Kuriraivo - bass, laul
Atso - trummid, haisutrumm, laul